Beat satın al. Beat satan siteler hangileridir?

Beat satın al diyerek başlamak istiyorum. Öncesinde çok güzel sözler yazdığını duyar gibiyim. Bu sözleri çok güzel vuruşlarla melodilerle süslemek istediğinide duyar gibiyim çünkü sadece söz şiirden veya sade bir yazıdan farksızdır. Tek başına müzik ise sadece melodilerden oluşur sözler olmadığı için herhangi bir anlam ifade etmez. Peki siz söz yazıyorsunuz, çok dolusunuz sözler müthiş gelin bu sözleri rap yaparak güzel bir beat ile zenginleştirelim. Öncelikle beat lazım.BEAT SATIN ALIRKEN DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR ?

Beat satın alırken ve seçerken dikkat edilecek konular nelerdir gelin bunları ele alalım. Beat almadan önce beati dinlemelisiniz yapacağınız tarza sözlerinize uyum sağladığından emin olmalısınız. Bu şu demek aşırı melankolik sözleriniz var diyelim buna hızlı tempolu bir beat seçemezsiniz bu oldukça uyumsuz bir söz müzik ilişkisi olacaktır. Hazır olarak aldığınız beatleri nereden aldığınızı güvenilirlik kazandığınıza emin olmalısınız. Başkasının üzerine teliflediği beati kendi beatim diye satan hırsızlar ne yazıkki yaygınca bulunuyor. Bunlara paranızı kaptırmayın. İmkanınız varsa sıfırdan kendinize özel beat yaptırın isteğe bağlı beat yaptırmak için Buradaki bağlantıyı inceyelebilir tarafımız beatmakerları tarafından kendinize özel bir beat yaptırabilirsniz. Bu demek değilki daha önceden yapılmış beati satın almayın, sadece aldığınız yere dikkat edin.

KALİTELİ BEAT NASIL ANLAŞILIR ?

Beat kalitesini anlamak için öncelikle kullanılan enstrümanların seslerin uyumuna bakılır. Kick, snare, clap, hi hat, bass, bell, pad bunlar uyumlu geliyor mu iyi mixlenmiş beat kendini sound olarak belli edecektir.

Bazı beatler mix sonrası masterlanıyor yani diğer deyimi ile mastering yapılıyor bu doğru bir işlem değildir. Nedeni ise satın aldığınız beat size iyi dinletilmek pazarlanması için güçlendirilmiş renklendirilmiş olabilir fakat bu tamamıyla yanlıştır. Çünkü aldığınız beat üzerine belki 5-6 kanalda vokal kaydı alacaksınız. Sonra sizin vokalde müziğin altında sönük kalacak. Beatin tüm dinamik aralığı geberdi gitti. Sizin vokalinizde söndü gitti, bu nedenle satın alınan beatler sadece mixlenmiş olmalı mastering olmamalı. Mastering sadece bitmiş projeye uygulanıyor genel olarak müzik ve vokalin birleşimine.

BEAT SATAN SİTELER ?

Kendimizi tek geçiyoruz. Çünkü aslında web sitemizin kuruluş amacında birden fazla başarılı beatmakerı bir çatı altında toplamaya karar verdik. Şuanda 4 beatmaker ve 1 ses mühendisi ile çalışıyoruz. Her beatmakerın kendine göre bir soundu kalitesi olduğunu biliyoruz. Beat satın almak için doğru adresde olduğunu unutma. Beatlerimizi dinlemek hemen satın almak için Buraya tıkla.

ÜCRETSİZ BEAT KULLANILIR MI?

Net cevap verebilirim ki hayır! Net cevap verebilirim ki evet ! Neden hayır neden evet hemen ele alalım. Beati ne amaçla kullanacaksınız bu soruyu sorun kendinize bunun cevabı sadece kendimi deniyorum test ediyorum zevkine ise free beatler işinizi görecek bunun için beat e para vermeniz gerekmiyor fakat bunun tam tersi yapacağınız rap hip hop trap vs tarz fark etmeksizin dijital platformda yayınlayacağınız bir çalışma olacaksa free beatleri kesinlikle önermiyoruz. Aslında free beat dedikleri olay aslında free değil yine başkasının adına teliflidir. Sadece kanalını veya sitesini veya sayfasına hit alabilmek için uyguladığı bir stratejidir. Ciddi prodüksiyon çalışmalarınızda free beat kullanmayın dinleyin sıfır size özel beat alın veya yaptırın.


Son Paylaşımlar

Hepsini Gör